Plakadan HGS Ceza Sorgulama

Plakadan HGS Ceza Sorgulama

Ülkemizin bir çok noktasında ücretli otoyol ve köprü bulunmaktadır. HGS’mizin içinde yeterli bakiye kalmamışsa otoyol veya köprüden geçerken kaçak geçiş uyarısına maruz kalırız ve o bölgede bulunan kameralar sayesinde plakamızın resmi çekilir ve cezalı duruma düşeriz. İnternet üzerinden online olarak HGS borcunuzu sorgulayabilir ve ödeme yapabilirsiniz. HGS cezanızın tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde ödeme yaparsanız %25 indirimden faydalanabilirsiniz. Bu işlem için bir çok farklı yöntem bulunmaktadır. Yazımızın devamında bu yöntemleri adım adım inceleyebilirsiniz.

HGS Ceza Sorgulama işlemini bir çok farklı yöntem kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Karayolları Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinde bulunan Geçiş İhlal Sorgulama, PTTAVM HGS Borç Sorgulama Sistemi, HGS Müşteri Hizmetleri Geçiş İhlali Sorgulama, Bankaların HGS Sorgulama Sayfaları, OTOYOL A.Ş İhlalli Geçiş Sorgulama, E-Devlet HGS Ceza Sorgulama yöntemleri ile sorgulama yapabilirsiniz.


Plakadan HGS Ceza Sorgulama

1- KGM Geçiş İhlal Sorgulama

Karayolları Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinde bulunan geçiş ihlal sorgulama sistemi ile kaçak geçişlerinizi sorgulayabilirsiniz. https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/WebIhlalSorgulama/Sayfalar/Sorgulama adresine plaka ve güvenlik metnini girerek Sorgula butonuna basın. Bu şekilde geçiş ihlallerinizi sorgulayabilirsiniz.

Plakadan HGS Ceza Sorgulama

Sorgulama sonucunda çıkan ekranda ihlalli geçişin nerede ve hangi tarihlerde yapıldığı bilgisi detaylı olarak yer almaktadır.

Plakadan HGS Ceza Sorgulama


2- PTT HGS Borç Sorgulama

https://hgs.epttavm.com/sorgula adresinden HGS Borcunuzu hem sorgulayabilir hemde HGS’nize online olarak bakiye yükleyebilirsiniz. Plaka, T.C. Kimlik, Vergi No, Pasaport No ve HGS ürün no ile sorgulama yapabilirsiniz. PTTAVM sayfasını açtıktan sonra plaka numaranızı girerek sorgulama yapabilir ve bakiye yükleyebilirsiniz.

Plakadan HGS Ceza Sorgulama


3- HGS Müşteri Hizmetleri Borç Sorgulama

HGS’nin resmi internet sitesi olan https://hgsmusteri.ptt.gov.tr adresinden Borç Sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Sayfayı açtıktan sonra üst kısımda yer alan Geçiş İhlali Sorgula butonuna tıklayınız. Daha sonra plaka numaranızı girerek HGS Borcunuzu Sorgulayabilirsiniz.

Plakadan HGS Ceza Sorgulama


4- Bankadan HGS Ceza Sorgulama

Ülkemizde hizmet veren bir çok bankadan HGS Borcunuzu hem şubelerden hemde internet bankacılığı üzerinden sorgulayabilir ve bakiye yükleme işlemi yapabilirsiniz.


5- OTOYOL A.Ş İhlalli Geçiş Sorgulama

OTOYOL A.Ş’nin resmi internet sitesinde bulunan Geçiş İhlali Sorgulama sistemi ile Plakadan HGS Borcunuzu sorgulayabilirsiniz. https://isletme.otoyolas.com.tr/?page_id=4135 adresine girerek plaka numaranızı giriniz ve Sorgula butonuna basınız.

Plakadan HGS Ceza Sorgulama


6- E-Devlet HGS İhlalli Geçiş Sorgulama

E-devlet üzerinden HGS’niz hakkında detaylı bilgileri, bakiyenizi ve ihlalli geçiş bilgilerini sorgulayabilirsiniz. E-devlet T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek üzerinize kayıtlı olan HGS’nin bilgilerinizi ve ihlalli geçiş bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Plakadan HGS Ceza Sorgulama

Yorum yapın